Něco o mně

Přestože řadu věcí v životě můžeme ovlivnit, zůstává množství těch, které jsou prostě dané a stanou se. My je pak můžeme jen různým způsobem uchopit.

Jsem založením technický přírodovědný typ. Po gymnáziu jsem vystudovala chemii potravin na VŠCHT. Po škole jsem pracovala jako dovozce a distributor potravinářských aditiv a následně jako kvalitář ve výrobním provozu Unileveru. Před tím, než jsem šla na chemii jsem se také hlásila na fyzioterapii na FTVS, ovšem náhoda/lenost dala přednost chemii.

Už v prvním zaměstnání mne znepokojovalo, že pomáhám dovážet kontejnery levných suroviny z Číny a likviduji tím tradiční české výrobce. Pozitivní zkušeností bylo, že si umím představit tlaky v potravinářském průmyslu. V 2. zaměstnání jsem pochopila, že ačkoli ve výrobním závodě, tak zase globalizuji (Unilever je nadnárodní společnost zpracovávající tuky). V obou zaměstnáních jsem nechtěně podporovala to, proti čemu bych spíš ráda bojovala.

Nyní mám 2 děti a s příchodem mateřství jsem nabyla dojmu, že potřebuji dělat něco, co obecně a od základu lidem pomáhá a nekříží se s mými ideály o zdraví, ekologii a udržitelném rozvoji. Dětské bolístky mne dovedly k aromaterapii, přičemž jsem dodatečně zjistila, že se pohybuji ve vystudovaném oboru chemie tuků a přírodních látek. Aromaterapie mne zase dovedla k masážím, jako její nejúčinnější aplikaci, a to mne obloukem přivedlo k původnímu zájmu o fyzioterapii. Vše se hezky propojilo. Během této doby byl tehdy 4-letému synovi diagnostikován autismus, což mne rychle posunulo do psychologických sfér. V té době mi k psychickému vyrovnání velmi pomohlo rekonektivní léčení a osobní reconnection. Nastala mi éra nezadržitelného osobního rozvoje a tehdy jsem si uvědomila, že tuto skvělou energii i s přidruženou filosofií a aplikací kvantové fyziky do života, musím šířit k lidem. Také kvůli tomu jsem šla studovat masáže, při nichž je energetické působení celkem běžnou součástí. Dodatečně jsem zjistila, že mě masírování velmi naplňuje. Základ byl možná položen už v dětství, kdy jsem dlouhé hodiny vydržela hladit kočičky a pejsky :-).

 

A tak jsem tady a rozšiřuji si obzory:

2008 Rekonektivní léčení (Reconnective healing)

2010 – 2014 Institut Aromaterapie - Diplomová práce na urogenitální obtíže( v rámci institutu základy TCM a diagnostika dle TCM s následnou aplikací éterických olejů, baňkování, akupresura, reflexní terapie plosky nohy)

2012 Bowenova tlaková masáž I+II ( David Rozbroj - www.zazrakyduse.cz)

2005- dosud jóga (Jóga v denním životě + další)

2012 - dosud konzumace Ječmen a Chlorelly Green Ways + poradenství (www.gw-int.net)

2013 Hirudologie - aplikace pijavice lékařské (Radko Legát / Kateřina Hliněnská)

2015 Lymfatická masáž (Monika Doležalová / Asociace českých aromaterapeutů)

2016 Praktik Reconnection - Osobního znovunapojení (www.thereconnection.com)

2016 Havajská masáž Lomi-lomi, bambusová masáž (www.masernicka.cz)

2016 Bowenova tlaková masáž ( Michel Boudjaoui)

2017 Masér pro zdravotnická zařízení (Stanislav Flandera - www.kurzy-maserske.cz)

2017 Ayurvédská masáž Dáta Snéhan (Petra Šebková / Stanislav Flandera www.kurzy-maserske.cz)

2017 Manuální lymfodrenáž pro zdravotnická zařízení ( Eva Hrubá, prof. MUDr. Ivan Dylevský www.kurzy-maserske.cz )

2017 Hloubková masáž krku (Stanislav Flandera - www.kurzy-maserske.cz)

2018 Těhotenská masáž, Trigger Points, Kineziotaping I. a II. , Mobilizační techniky, Diagnostika pohybového aparátu, Hot stones,  ( www.masernicka.cz)

2019 Kraniosakrální terapie ( Robert Al Aref  www.maserske-kurzy.cz )

2019 Průvodce metody Feuersteinovo instrumentální obohacování - FIE (Eva Váňová  - www.ucime-se-ucit.cz )

v součastnosti -  Instruktor jogy  ( vkorunach.com )

k nahlédnutí certifikáty

2022 Vše uvedené trvá (jen techniku včetně těchto webovek vidím jednou za rok z co největší vzdálenosti :))

 

 

Syn je navíc vegetarián, takže zkoumání, čím ho krmit a zdravotní potíže v jeho 8mi letech mne dovedli k zeleným potravinám. Po naší skvělé zkušenosti se od roku 2012 Ječmen a Chlorella Green Ways přirozeně staly součástí našeho rodinného jídelníčku, vymetly z domu všechny doplňky stravy a dál posouvají mé myšlenkové pochody čerstvým přírodním zeleným směrem. Jaké potíže nám v rodině Ječmen s Chlorellou zvládli zlepšit se dočtete v mé zkušenosti.

Vše, co momentálně dělám mi dává smysl, baví mě, pročeš se ráda podělím o své znalosti a zkušenosti =  ptejte se.

Na viděnou či jiný kontakt se těší

Jitka