Proč je od roku 2012 jíme celá rodina ?

Protože jsme postupně zdravější a zdravější a vypadáme při tom moooooc dobře :-).

Ale fakt. Myslela jsem, že už budu muset začít na obličej používat krémy (je mi 40), ale pak jsem zjistila, že nemusím.

 

Má zkušenost po roce jedení Ječmene a Chlorelly Green Ways je sepsaná  níže, jen bych k ní doplnila novinky za poslední 3 roky:

  • manželovi se srovnaly hypoglykemické výkyvy - nemusí si hlídat svých 5 jídel denně a hravě vystačí o jednom, pokud zrovna nemá čas
  • při zápalu plic jsme nahradili antibiotika 80 chlorellami denně (na 80kg váhy) a vše dopadlo výborně - za 4 týdny a bez následků
  • můj 70-ti letý taťka si ječmennými obklady spolu s aromamastmi výrazně zlepšil stav 5ti chronicky bolavých kloubů. (přetrpěl akutní ataky s horečkou bez opichu a mohlo tak dojít k pročištění kloubu)

 

Zelené potraviny na únavu, urologické potíže a dětské kazy

Chlorellu jsem znala už 8 let a používala ji pro celou rodinu místo špenátu, když jsme ho dlouho neměli. Dal nám jí bylinkář s rozpisem bylinek.

Pak mi kamarádka navrhla ať zkusím zelené potraviny, když začal mít 8 letý syn urologické potíže. Konkrétně stav jako zánět moč. měchýře (pálení, tlaky, nucení na močení, v podstatě neustálé učůrávání), ale doktorka ani následně urolog nezjistili příčiny. Nakonec měl syn brát prášky na uvolnění hladkého svalstva měchýře, aby se mi 2* denně totálně nepočůral. Na časté čůrání při nachlazení trpěl už tak 3 roky se stupňujícími frekvencemi. (Prášky jsem zatím odmítla)

Chlorella mu hned chutnala, ale ječmen zanic na světě nechtěl. A tak došlo na to, že jsem se rozhodla ho zkonzumovat já, a to ve standardním dávkování 3*1lžička + 3*5 chlorell. Stále jsem měla pocit, že mi něco je – neustále unavená, hubená a usychající, bez valné chuti na jídlo, za to s chutěmi na něco neurčitého. Už první týden jsem zpozorovala, že můžu pracovat dlouho do noci, spát jen 4 hodiny a nejsem příští večer ani unavená, ani nachlazená. Nachlazení by na mne jinak přišlo při takovém flámování hned druhý den. Bylo jasné, že je to ječmenem. Takhle jsem toho hojně využívala asi tak měsíc a používala ho také místo obvyklého jednoho denního kafe- náladovky. A pak mi začalo okolí sdělovat, že mi mizí kruhy pod očima (po 8mi letech s dvěmi dětmi), což mě dost překvapilo při režimu, který jsem vedla. Po téhle zkušenosti jsem nutně potřebovala do syna nacpat i ječmen. Takže po jednom vypitém loku následoval 1 Lipo bonbónek, atd... Postupně si na chuť zvyk a nyní mu ječmen chutná. (Pijeme napůl s jablečným moštem).

Při dávkování 2*lžička + 2*6 chlorell se postupně do 2 měsíců urologie zlepšila na normál – stále ale chodil častěji čůrat (což byl už před incidentem náš normál). Ovšem po dalších 6 měsících bylo i častější čůrání minulostí. V tomto směru je od té doby úplně v pořádku.

Dále jsme byly objednaní na alergologii kvůli přetrvávajícímu silnému hnisavému zahlenění (kašel,rýma), které začalo přibližně 3 měsíce před uroproblémy a opět nebyla nalezena bakterio/viro příčina. (je možné že zplodiny vyháněly zelené potraviny i touto cestou). Ovšem i to přestalo a to těsně před alergo vyšetřením, na které jsme tedy došli (po 9měsících braní ZP). Výsledky vyšly tak, že doktorka říkala, že takhle zdravé by chtěla mít svoje děti – 0 nalezených alergií.

Synovi se také už 2 roky kazily mléčné zuby takovým způsobem, že už byl 2* na čištění váčku a to i na otevřených zubech s kazy (kvůli držení místa). Sám vyžadoval zubaře, jak ho to někdy bolelo. Od té doby (1rok), co kouše chlorellu na noc po čištění zubů, tak neměl jediný náznak potíží, i s těmi otevřenými kazy.

Nyní po roce užívání pokračujeme dál, doufám, že synovi zmizí také molusky na čele a rukách, a bradavice na nohách, které jak tvrdila kožařka jsou pozůstatkem, atopického ekzému v kojeneckém věku (měl do 1,5 roku). Syn je také přirozený vegetarián, takže chlorellou řeším dostatek bílkovin a taky přísun vitamínu B12, který jsme předtím dopovali Pangaminem.

Další účinky

  • Mě už sice naskočila potřeba spánku, ale energie přetrvává.

  • Místo od dětství chudokrevné barvy v obličeji mi naskočili růžové tvářičky a lehce opálené zbarvení, pokleslé rysy se začínajícími vráskami se začaly zvedat směrem vzhůru a kůže je naducanější – šťavnatější (bez krémů).

  • Změnily se mi chutě – zmrzlina mě úplně přestala lákat, běžné chutě jsem začala vnímat jinak, řekla bych vytříbeněji. Už nemám chuť na cosi neurčitého – dostanu totiž chuť na ječmen (o Vánocích na Chlorellu :-))- mám po něm fakt spokojený pocit v těle/břiše.

  • Vedlejší účinek na dceři (7 let) – letos byla nemocná jen týden – lehká angina a to byla školka v zimě jak po vymření. (bere panák ječmene ráno + 2*6chlorell)

  • Povánoční střevní chřipky jsme přežili pouze jako 1denní nevolnost.

  • Pokud nastane situace běžně zralá antibiotik, jednoduše zvýšíme dávky Chlorelly (až na 1CH/ kg váhy / den) a za 3 dny jsme jak rybičky.

Účinky zelených potraviny jsem na sobě poznala hned první týden, na rozdíl od nejasných účinků všemožných potravních doplňků, které jsem kdy vyzkoušela. Líbí se mi na nich, že to nejsou jednotlivé vyseparované látky vytržené z kontextu u kterých se za 20 let zjistí že se nevstřebají, protože tam chyběla látka XY, která samozřejmě v původní rostlině byla.... Jsou to celé potraviny a vše, co potřebují ke vstřebání v sobě mají. Dodáním správných stavebních kamenů umožní tělu, aby nastartovalo vlastní samoopravný proces tak, jak samo nejlíp umí. Jsem masérka a lidé se mi svěřují s nejrůznějšími zdravotními neduhy, takže jsem moc ráda, že jsem našla tak skvělé potraviny, které s nadšením můžu doporučit dál...v podstatě všem.  :-))

Jitka Šandová, Čisovice, Červen 2013