Background Home

 Aromaterapeutická masáž

Po ošetření šíje nebo obličeje a hlavy, počítejte s lehkým namaštěním vlasů na týlu. V den masáže je doporučen klidový režim a pokud možno se nesprchovat, nechat oleje řádně vstřebat. 2 dny dostatečně pít čistou vodu.

( Při náhodném zamaštění prádla je vhodné prádlo před praním na 24 hod namočit do studené vody, aby olej nabobtnal a následně šel vyprat. Návod pro jakoukoli domácí nevypratelnou mastnotu zde.)

Systém působení

Tak jako každá masáž působí skrz dotek a její druhou funkcí je účinek vybraných éterických olejů (destilátů rostlinných silic). Ty zasahují nejen v hmotném molekulárním smyslu do metabolismu těla, ale také na úrovní psychické i duševní skrze nejstarší vývojovou část mozku - malý mozeček. Tato masáž je tedy schopna ovlivnit celkový stav jedince a řešit mnoho celostních akutních i chronických potíží jako jsou:

 • hormonální nerovnováha (neplodnost, poruchy menstruace)
 • psychické potíže
 • bolesti hlavy
 • cévní potíže
 • potíže žaludeční, urogenitální, plicní
 • hojení jizev a poúrazových stavů
 • chronické i akutní kloubní potíže

 

Éterické oleje v podstatně nejsou oleje, ale směs těkavých vonných siličnatých látek (nejčastěji terpenů) dané rostliny – např. éterický olej ze silice růže, citronu, jalovce, rozmarýnu..... Olej připomínají konzistencí, jsou v oleji rozpustné, ale nejsou mastné. Získávají se destilací dané rostliny, kde jsou často jejími nejaktivnějšími složkami. Jsou rychle vstřebávány kůží a dle typu těkavosti po masáži kolují v těle zhruba 0,5- 2 dny a poté jsou odplaveny. Jsou základem kvalitních přírodních parfémů.

Zanedbatelná není ani funkce rostlinných olejů jako základního nosiče a rozpouštědla pro éterické oleje (EO). Používají se výhradně oleje lisované za studena, a to kvůli zachovanému obsahu nutričních a přirozeně emulgačních látek jako jsou lecitiny, karoteny a jiná barviva, vonné látky a další fytolátky rozpustné v tucích. Tento komplex usnadňuje přechod rostlinného oleje i EO přes kožní Volfovu membránu. Přes tuto membránu se v jiných masážích používané ropné parafíny/vazelíny nebo ještě hůře silikony nedostanou. Rostlinné oleje ředí toxíny usazené v lidském podkožním tuku a umožňují jejich vyplavení a následnou detoxikaci (játry/ledvinami) - proto je třeba 2 dny po masáži dostatečně pít čistou vodu.

 

Styl masáže

Aromaterapeutická masáž je kombinací několika druhů masáží, kde se používají prvky ze Shiatsu, lymfodrenáže, sportovní masáže a akupresury s ohledem na harmonizaci toku energií v těle. Harmonizací docílíme jak rozpuštění blokád kolem páteře u bolestivých stavů, tak uvolnění namožených a stresem dlouhodobě napjatých svalů. Masáž je klouzavá s jednolitými tahy, bez škubání a rázných pohybů. Pro aromaterapeutické působení je samozřejmě nejefektivnější celotělní masáž, která ošetří vše ze všech stran a tělo se krásně sjednotí a odlehčí.

 

Ošetření

Lze provést dvěma způsoby:
a)  s "náhodným" výběrem oleje - dle zacílení masáže klientem a vyhovující vůně oleje    
b)  celostní aromaterapeutické ošetření s provedením TCM diagnostiky  + masážní olej na doma (20-50ml dle typu obtíže)   TCM= tradiční čínská medicína

ad a)    Během 10 minut se Vás zeptám na hlavní zdravotní potíže (pokud nějaké máte) nebo co byste rádi masáží ovlivnili a předvyberu vhodné éterické oleje. Vy pak vyberete podle vůně, které EO jsou nejpříjemnější. Vůně jsou zpracovávány vývojově nejstarší částí mozku, která není ovlivnitelná vůlí a tělo samo v danou chvíli preferuje tu nejvhodnější – a to se mi na aromaterapii líbí a mám to mnohonásobně ověřeno. I obliba vůní se mění s časem, životní situací a tělesnými potřebami organismu. Prostě se nespletete :-) Navíc rychle a výrazně působí také na psychiku, odkud nakonec stejně všechny trable plynou.

ad  b)   Během 30 minut spolu vyplníme diagnostický TCM dotazník a dle výsledků přesně určím vhodné EO.  Ovoněním si doladíte směs EO, kterou Vás mohu ihned namasírovat, nebo si ji pouze odnesete domů a budete provádět automasáže. 

Pro ovlivnění tělesného stavu se počítá s aplikací min. 2-3* celotělní masáž (samodomo nebo u mne) + většinou denní natírání jen dané části těla (loket, solar plexus, dle obtíže ....). Je dobré být se mnou poté v kontaktu pro konzultaci účinků směsi popř. vhodnosti jejího doplnění/pozměnění dle vývoje.

Dále dostanete doporučení ohledně mačkání akupresurních bodů nebo reflexních plošek, doporučenou stravu a vhodné cvičení.

 

 

Přidružený prodej aromaterapeutických a masážních přípravků

- na objednávku, někdy i rovnou, u mne můžete obdržet nezbytnosti od firem, od kterých používám suroviny:

 • 1.Aromaterapeutická - Karel Hadek    Po chemické stránce čistší kosmetiku neznám. Má geniální celopřírodní záležitosti jako např. Zubní olej, Opalovací olej OF10, Intimiss, Candiol, Samea, Orange sanitol, prázdné želatinové tobolky na cokoli,  ....)
 •  Aromafauna (mycí oleje na srst pro domácí mazlíčky, odblešovací a odčervovací přírodní kosmetika)
 •  Nobilis Tilia (skvělá kvalita éterických olejů - česká firma)
 •  Just  (3 nezbytnosti od Justu na veškeré dětské rýmo/kašlíčky jsou Tymiánový krém, Eucasol a směs éterických olejů 31)
Pokud se Vám aromaterapie zalíbí, přijďte na workshop s výrobou vlastního olejíčku (rozprašovače, krému) - termíny budou k nalezení v aktualitách.

 

 

kontakt