Odkazy

Cvičení pro starší a méně pohyblivé osoby na bolesti v bedrech

 -  na pravé straně videí najdete cvičení pro další častí těla z těchto cyklů

Zdravý sed proti bolesti v bedrech vysvětlení  a  video

Cvičení proti bolestem hlavy způsobeného předsunem hlavy

Nohy do X a ploché nohy

Karpály

Pánevní dno po porodu

 

-----------------------------------------------------------------

 

Jak na prádlo, které je cítit olejem i po vyprání. Používám na prostěradla a ručníky po masážích:

Článek z časopisu Aromaterapie 1/2016: .............. ORANGE SANITOL  doporučuji i lidem s kožními chorobami, kteří mají od mastí zničené prádlo, jež nejde vyprat ani vysokými dávkami pracího prášku.
Do kbelíku dám 1–2 polévkové lžíce nastrouhaného žlučového mýdla a 0,5–1 lžíci ORANGE SANITOLU, kbelík naplním cca do 2/3 hodně teplou vodou (minimálně 40 °C, ale čím vyšší, tím lepší). Vložím mastné prádlo, případně doplním další horkou vodu a prádlo párkrát „zmasíruju“ zvonem na odpady. Takto by mělo prádlo odpočívat nejlépe přes noc, druhý den už ho normálně vyperu v oblíbeném prášku a místo aviváže dávám ocet, aby se vymáchalo co nejvíc chemie.

 

-----------------------------------------------------------------

Víte, že ve značení kosmetických produktů se nyní musejí uvádět i složky, které tam nebyly dány? Jak se to stalo:

Např. Pelargoniový éterický olej je soubor přírodních vonných těkavých látek (vodní parou vydestilovaná kytka pelargonie). Mezi těmito látkami, jsou i látky, které byli nově legislativně EU ustanoveny jako alergeny (např citronellol, geraniol, citral linalool). Alergeny se staly poté, co je kosmetické firmy vyseparovaly z přírodního oleje a používali je jednotlivě. Jenže co se děje teď? I ten výrobce, který nepřidá takovéto separáty, je stejně musí uvádět, jako kdyby je přidal (kvůli tomu, že už to tedy jsou alergeny), takže pokud se výrobce nezeptáte, jestli je tam fakt přidal separované, nebo ne, tak to prostě podle etikety nepoznáte. Fakt super

nařízení. Vyjádření a vysvětlení aromaterapeuta Karla Hadka najdete v úvodníku časopisu 1/2016 :

http://www.karelhadek.eu/…/caso…/casopis-aromaterapie-1-2016

...................Ono totiž nelze srovnávat účinnost izolované složky s účinností přírodou definovaného komplexu zvaného éterický olej. A tak nezbývá než konstatovat, že z hlediska právního jsme nuceni uvádět složky, které jsme tam nedali, které však jsou přirozenou součástí daného éterického oleje a v komplexu vykazují jiné vlastnosti.

 

-----------------------------------------------------------------

Uložit